ЛеБрон Джеймс наложи тотална доминация в седмия решаващ мач от

...

Невиждана доминация: ЛеБрон смачка и изхвърли Индиана от плейофите

ЛеБрон Джеймс наложи тотална доминация в седмия решителен мач от плейофната серия сред Кливланд и Индиана и изведе Кавалиърс до победа със 105:101. Така финалистите от предишния сезон завоюваха с 4-3 и не престават напред към втория кръг, като в полуфиналите на конференцията ги чака №1 от постоянния сезон на Изток - Торонто Раптърс.

Джеймс изигра един от най-силните си мачове в плейофите и приключи с 45 точки, 9 битки, 7 асистенции и 4 отнети топки. Суперзвездата на домакините към този момент е №1 в историята на НБА по отнети топки в елиминациите, задминавайки шесткратния първенец с Чикаго Скоти Пипън, който бе №1 по този индикатор досега.

The most swipes in @NBA postseason history. #StriveForGreatness pic.twitter.com/ckeytaBjnT
— Cleveland Cavaliers (@cavs) April 29, 2018
Освен това Краля се трансформира в първият баскетболист в историята, който вкарва най-малко по 20 точки в 200 плейофни мача. В днешния мач той стреля 14/22 за 2 точки, 2/3 за точки и 11/15 от наказателната линия.

The first player in @NBAHistory to score 20+ in 200 playoff games. #StriveForGreatness pic.twitter.com/whGrVHfDqE
Джеймс получи поддръжка от Тристан Томпсън, който направи “дабъл-дабъл” с 15 точки и 10 битки, Кевин Лав, осъществил 14 точки (4/7 от тройката), както и Джордж Хил, приключил с 11 точки, 6 битки и 3 асистенции.

45 points
9 rebounds
7 assists #WhateverItTakes pic.twitter.com/xe1GQ66qhz
— NBA (@NBA) April 29, 2018
Кавалиърс поведоха с 31:19 след първата четвърт, след което задържаха двуцифрената разлика и на почивката - 54:43. В третата част Индиана сподели темперамент и стопи изоставането си до единствено 76:74, като двата тима влязоха в заключителния интервал при този резултат. Кливланд стартира последната четвърт със серия от 15-5, която още веднъж даде на тима преднина от повече от 10 точки, а Пейсърс не съумяха да стигнат до поврат, макар финалния си взлом, с който единствено понижиха дистанцията до финалните 4 точки - 105:101.