Лас Палмас и Барселона играят при 1:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Лас Палмас - Барселона 1:1, ранен шок за каталунците

Лас Палмас и Барселона играят при 1:0 в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от мача. В 12-ата минута Мунир Ел Хадади откри резултата.

Срещата стартира на по-бавни обороти. В 10-ата минута каталунците понесоха следващ удар с контузен футболист. Жоао Кансело получи контузия и на негово място влезе Андреас Кристенсен. Само две минути по-късно Лас Палмас поведе. Сандро Рамирес получи отляво и пусна страховит пас по земя за Мунир Ел Хадади, който съумя да изпревари Иняки Пена и да прати топката във вратата за 1:0.

В 23-ата минута домакините проведоха нова рискова офанзива. Сандро Рамирес се беше преместил на левия фланг, където комбинира с Алберто Молейро. Послендият изведе Сандро на стрелкова позиция в наказателното поле. Нападателят насочи удар от дребен ъгъл, с който Иняки Пена съумя да се оправи. Пет минути по-късно Хавиер Муньос шутира от даленча отдалеченост, а Пена съумя да избие. Топката се озова в Сандро, чийто удар облиза гредата.

В 41-ата минута тимът от Канарските острови извърши късо корнер, след което Сандро потърси далечния ъгъл, само че топката профуча около гредата.

Второто полувреме стартира с по-активни дейности на Барселона. В 51-ата минута Рафиня проби отдясно, навлезе във вътрешността и опита удар, който мина рисково над вратата.

Лас Палмас - Барселона 1:0

1:0 Мунир Ел Хадади (12)

Лас Палмас : Алваро Валес, Алекс Суарес, Саул Коко, Мика Мармол, Серхи Кардона, Кириан Родригес, Хавиер Муньос, Максимо Пероне, Алберто Молейро, Мунир Ел Хадади, Сандро Рамирес

Барселона: Иняки Пена, Жоао Кансело, Роналд Араухо, Жул Кунде, Алехандро Балде, Сержи Роберто, Френки де Йонг, Илкай Гюндоган, Феран Торес, Рафиня, Роберт Левандовски