Ланс победи френския шампион ПСЖ с 3:1 в мач от

...

ПСЖ си намери майстора, Ланс нанесе първа загуба на лидера

Ланс победи френския първенец ПСЖ с 3:1 в мач от 17-ия кръг на френското състезание. Треньорът на водача Кристоф Галтие не можеше да разчита на Неймар поради червен картон в предния кръг, както и на Меси, който към момента почива след Световното състезание, само че останалите бяха на линия.

Вторият в таблицата Ланс надигра водача и му нанесе първо проваляне за сезона.

Франковски означи още в петата минута, когато се оправи най-добре при безредие н наказателното поле на ПСЖ и означи за 1:0. Авансът на домакините изтрая единствено три минути. Екитике изравни резултата. Футболистите на Ланс претендираха за фаул против своя вратар, само че не го получиха. В 28-ата минута Опенда вкара гол за 2:1.

Само след три минути игра през второто полувреме футболистите на домакините се разиграха. Този път голмайсторът на втория гол Опенда подаде с пета към Клод-Морис за задатък от 3:1, което бе и крайният резултат.