Кристиано Роналдо продължава да блести по терените в Саудитска Арабия.

...

Роналдо даде криле на своя Ал Насър за полуфинал

Кристиано Роналдо продължава да свети по терените в Саудитска Арабия. Въпреки че през февруари ще стане на 39, португалецът продължава да е водеща фигура за своя Ал Насър. 5-кратният притежател на “Златната топка ” закръгли головете си от началото на сезона на 20. Той се разписа при безапелационното 5:2 против Ал Шабаб в мач от ¼-финалите за Купата на краля на Саудитска Арабия.

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Победата класира Роналдо и компания за полуфиналите в шампионата, а останалите голове бяха дело на Фофана, Садио Мане, Гариб и Маран. Преди това другият любимец за трофея – Ал Хилал, също се класира безапелационно за полуфиналите. Тимът, в който звезда е тежко контузеният Неймар, завоюва с 3:0 над Ал Таавун. Резултата в мача откри Майкъл в добавеното време на първото полувреме. След това Александър Митрович заби дежурния си гол за 2:0 в 51-вата минута, а крайното 3:0 оформи Малком в 84-тата минута.