Конър МакДейвид отбеляза 43-и и 44-ия си гол за Едмънтън

...

Нов рекорд на Конър МакДейвид в НХЛ

Конър МакДейвид означи 43-и и 44-ия си гол за Едмънтън Ойлърс в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ) и натрупа 800 точки в кариерата си при домакинската победа над Филаделфия с 4:2.

МакДейвид асистира и за изравнителното попадение на Леон Драйсайтъл по-рано в третия интервал. Той изигра 545-ия си мач и стана петият най-бърз състезател в историята на НХЛ, който доближава до сходни числа. Преди него са Уейн Грецки (352 мача), Марио Лемьо (410), Майк Боси (525) Питър Щастни (531).

Конър МакДейвид донесе преднина за Ойлърс при оставащи 7:21 минути, а малко по-късно осъществя втория си гол 2:25 минути преди края на мача. Драйсайтъл добави две асистенции, Тайсън Бари означи едно попадение, а Стюърт Скинър направи 23 спасявания, за Едмънтън, който прекъсна серията си от четири провали.

Торонто надигра Бъфало като посетител с 6:3 в друга среща от постоянния сезон на НХЛ. Райън О`Райли се разписа на два пъти при първите два удара на Торонто в очертанията на вратата на домакините и вкара още един гол за своя отбор по-късно в мача. О`Райли добави и две асистенции, а капитанът на отбора Джон Таварес също се разписа и направи три асистенции в дуела. Майкъл Бънтинг и Уилям Ниландер прибавиха по едно попадение, а Иля Самсонов се отличи с 29 спасявания. Алекс Туч записа 100-ия гол в кариерата си, а Джак Куин и Джен Скинър също означиха за Бъфало.

Победа като посетител реализира и Детройт Ред Уингс с 3:1 против Вашингтон след два гола на Пюс Сутер и един на Робърт Хаг. Успехът бе шести в последните седем мача за Ред Уингс, а Вашингтон загуби пети следващ дуел в постоянното време.

Тампа Бей се оправи вкъщи с Анахайм с 6:1, като Ник Пол откри резултата за домакините. Той вкара първия от четирите гола за Тампа Бей в границите на 5:55 минути във втория интервал. Брайдън Пойнт означи своето попадение номер 200 в НХЛ. Анахайм позволи шесто следващо проваляне. Рос Колтън, Антъни Сирели и Зак Богосян също се разписаха за домакините, а вратарят Андрей Василевски приключи с 24 избавени удара.

Чикаго победи Лас Вегас с 3:2 след дузпи като хазаин в различен мач от вечерта. Тайлър Джонсън бе прецизен при дузпите, носейки третия следващ триумф на Чикаго.

Каролина надделя като хазаин Сейнт Луис с 4:1 след две попадения на Андрей Свечников в първите осем минути на дуела, а Себастиан Ахо осъществя през втория интервал. Сет Джарвис добави гол и две асистенции за четвъртата поредна победа на Хърикейнс и 11-а в последните 12 срещи на тима. Фредерик Андерсен избави 35 удара при петия си следващ триумф на вратата на Каролина.

В останалите мачове от вечерта в НХЛ Ню Джърси отстъпи като хазаин на Монреал с 2:5, Минесота се оправи с Лос Анджелис като хазаин с 2:1, а Нешвил надигра вкъщи Ванкувър с 5:4 след дузпи.
Източник: novsport.com