Когато губиш с 0:6, 0:5 в тениса, шансовете ти за

...

Невероятно! Тенисистка направи обрат от 0:6, 0:5, 30:40

Когато губиш с 0:6, 0:5 в тениса, възможностите ти за победа не наподобяват изключително огромни. Британската тенисистка Тара Мур (№479 в ранглистата на WTA) обаче реализира едни от най-невероятните обрати в историята на професионалния тенис, откакто изоставаше тъкмо с този резултат против Джесика Пончет в мач от първия кръг на шампионата от категория ITF в Съндърланд с награден фонд 25 000 $.  Деветата ракета на Англия Мур даже избави мачбол при 30:40 в шестия гейм на втория сет и вместо да загуби с 0:6, 0:6, се пребори за победа с 0:6, 7:6, 6:3 против поставената под №3 в схемата французойка.
26-годишната Мур има 9 трофеи на равнище ITF в категорията си и е достигала до втория кръг на “Уимбълдън”. В Съндърланд тя взе участие в основнатас хема с “уайлд кард”.