Коалицията е разклатена от външни и кадрови въпроси, което не

...
Коалицията е разклатена от външни и кадрови въпроси, което не
Коментари Харесай

Сандов с разкритие за Нинова. На кого е жертва?

Коалицията е разтърсена от външни и кадрови въпроси, което не би трябвало да се случва във време на рецесии, през каквото минава страната ни сега. Това съобщи в " Денят стартира с Георги Любенов " вицепремиерът и министър на околната среда и водите Борислав Сандов.

" Със сигурност е значимо да седнем на масата и да обсъдим въпросите в по-мащабен проект. Да проучваме по-добре процесите, да успокоим топката и да намерим пътищата напред, тъй като в този момент едно разтърсване и една политическа рецесия сигурно няма да се отрази добре за страната. В тази неустановеност, е добре да имаме по-стабилна, по-предвидима и по-сигурна среда. " - сподели Сандов.

Той удостовери тезата на Христо Иванов от " Демократична България ", че едни нови избори биха обезпечили поле на съветското въздействие у нас.

По думите му у нас господства дезинформация, подклаждана от външни фактори и има задоволително данни, че хора, подпомагани от Кремъл, са се инфилтрирали в обществените мрежи и в някои медии.

" Възможно е проруски партии да вземат превес на изборите и целия спор да се измести - вместо по същинските политики, ще има опълчване по линия позицията за войната в Украйна. Русия и Кремъл са оказвали към този момент въздействие на изборите в Съединени американски щати и във Англия, тъй че какво остава за България. Нови избори сигурно няма да са от изгода за демокрацията. Путин няма по какъв начин персонално да завоюва изборите у нас, само че ще завоюва това, което търси - неустановеност в района. " - сподели Сандов.

Борислав Сандов посочи, че сътрудника му от държавното управление - вицепремиерът Корнелия Нинова също е жертва на тази вълна от дезинформация поради тезата на Българска социалистическа партия срещу даването на военна помощ за Украйна.

    " Нинова също е жертва на тази вълна от дезинформация, която нагнетява тезата, че в случай че България помогне с оръжие на Украйна, това би я въвлякло във войната. А виждаме, че доста страни оказват помощ и това не ги въвлича във войната. В момента, в който един народ е жертва на инвазия, е редно да помогнем. Освен това би трябвало да оценим дали дейностите на Русия в Украйна не носят риск за целия район. " - сподели Сандов.

Според министъра на околната среда и водите енергийната рецесия, предизвикана от войната в Украйна, работи в интерес на зелената договорка и прекосяването на България към самостоятелни и чисти източници на сила. Въглищните централи биха могли да се употребяват през зимата, когато страната ни има потребност от повече сила. През останалото време потреблението на ток у нас би могло да се задоволява от АЕЦ " Козлодуй ", силата, получена от възобновими енергийни източници и газ от различните трасета. За задачата е нужно да се изградят техническите уреди, за което доста може да оказват помощ средствата от Плана за възобновяване и резистентност.

Войната в Украйна има директно отношение към екологията в района като съществуват опасности за нефтено или химическо замърсяване на Черно море, посочи Борислав Сандов. Затова от екоминистерството стартират ексклузивен мониторинг на качеството на водата. За задачата ще употребяват плавателни съдове на " Гранична полиция ".

Най-големият риск остава радиационно замърсяване при положение на повреда в някоя от украинските централи или приложимост на нуклеарно оръжие. Според Борислав Сандов обаче, последното е доста малко евентуално.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР