Кирил Десподов направи мечтан дебют за ПАОК в Еропа. Това

...

Десподов поведе ПАОК към обрат в Хелзинки с гол и асистенция

Кирил Десподов направи желан дебют за ПАОК в Еропа. Това бе и първият му мач като титуляр за отбора от Солун. Капитанът на българския народен тим избухна с гол и асистенция, с цел да помогне на гърците да реализират цялостен поврат и да завоюват 3:2 гостуването си на ХИК Хелзинки от групите на Лигата на конференциите.

Домакините от ХИК поведоха през първата част с гол на Хасан Банде, като тези 45 минути бяха неубедителни освен за Десподов, само че и за целия състав на ПАОК. Това обаче се промени през втората част, а изравнителният гол пристигна още в 55-ата минута, когато Константинос Колиеракис се разписа с глава след съвършеното центриране от директен свободен удар точно на Кирил Десподов.

Българинът направи вечерта си съвършена, тъй като 10 минути пред края на постоянното време съумя да вкара и първия си гол за ПАОК, а с това направи обрата за гръцкия отбор цялостен. Четири минути по-късно към този момент изтощеният Десподов бе сменен, само че зрелището в Хелзинки продължи.

Брендън Томас вкара за 3:1 в интерес на ПАОК в 94-ата минута, само че в 99-ата падна нов гол, този път от дузпа във вратата на гърците.

Всички резултати: от първите мачове в груповата фаза на Лигата на конференциите: