Кайри Ървинг и Кевин Дюрант отбелязаха по 32 точки и

...

Бруклин Нетс се справи с Кливланд Кавалиърс

Кайри Ървинг и Кевин Дюрант означиха по 32 точки и Бруклин Нетс реализира победа със 125:117 над Кливланд Кавалиърс. Нетс устояха на сензационно показване от 46 точки на Дариус Гарланд, който самичък задържа Кавс до последно в мача. Бруклин завоюва 13 от 14 срещи и стартира да наподобява като кандидат за купата в НБА.

Ти Джей Уорън добави 23 точки за Нетс, които се оправиха с още един от тимовете, които преследват в класирането на Източната конференция, откакто победиха и Милуоки предишния петък.

Дюрант изпревари Тим Дънкан (26 496) и към този момент е на 15-то място в класацията за маркирани точки.

Пол Джордж вкара 32 точки и Лос Анджелис Клипърс преодоля пасива от 14 точки в последните 3:34 часа на постоянното време, с цел да победи Детройт в продълженията със 142:131.

Терънс Ман изравни пет секунди до края в четвъртата четвърт, с цел да приключи заключителната серия от 16:2 за Клипърс, които изоставаха със 112:126 при оставащи 3:34 минути. След това Лос Анджелис превъзхожда Пистънс с 14:3 в продължението.