Късметът най-после се усмихна на Уфа. След две загуби с

...

Човекът във форма донесе първа победа на Уфа

Късметът най-сетне се усмихна на Уфа. След две загуби с по 2:3, отборът на Вадим Евсеев се пребори за първата си победа от началото на сезона в РПЛ. Уфа се наложи с 2:1 над гостуващия Криля Советов, а всички попадения паднаха още до почивката.

Резултата откри Даниил Фомин с глава в 21-ата минута. Привлеченият от Нижний Новогород халф се разписа още в дебюта си в Премиер лигата против Урал, а през днешния ден още веднъж беше най-хубавият за тима от стлицата на Башкирия. Фомин засече с глава съвършено центриране на Александър Сухов и за вратаря на Криля Советов Сергей Рижиков нямаше шансове.

Даниил Фомин – лучший игрок матча #УфаКрылья

Поздравляем нашего полузащитника и желаем новых побед! pic.twitter.com/ndRVHp6wt3
— ФК УФА (@UfaFc) July 27, 2019 Гостите от Самара обаче изравниха бързо. Сърджан Мияйлович нанесе извънредно акуратен фалцов удар и прати топката тъкмо под гредата - 1:1. В 33-ата минута Павел Аликин стреля с глава след центриране от корнер, а рикошет във Владимир Полуяхтов заблуди Рижиков и Уфа още веднъж излезе напред.

Автоголът не отчая футболистите на Криля Советов и през второто полувреме те имаха няколко благоприятни условия да избегнат провалянето. В добавеното време Максим Канунников откри към точката на дузпата Егор Голенков, само че той направи по-трудното и шутира над напречната греда.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиер Лига 3 кръг, събота 27 юли  Уфа 2:1краен резулат  Криля Советов