Карен Хачанов от Русия спечели титлата в тенис турнира от

...

Карен Хачанов не остави шансове на японец и спечели турнира в Чжухай

Карен Хачанов от Русия завоюва купата в тенис шампионата от сериите АТР 250 в Чжухай (Китай), откакто във финала победи японеца Йошихито Нишиока със 7:6(2), 6:1 за час и 44 минути.

По този метод 27-годишният играч завоюва шеста купа в кариерата си и първа от 2018 година насам, когато победи на шампионат " Мастърс " в Париж. За успеха си в Чжухай Хачанов ще вземе 149 330 щатски $ от наградния фонд от 981 785 $.

Руснакът, който до неотдавна лекуваше травма, срещна опозиция единствено в първия сет. В него двамата с Нишиока си размениха по един пробив и стигнаха до тайбрек, в който Хачанов се наложи със 7:2 точки.

Във втората част на мача съпротивителните сили на Нишиока свършиха и японецът позволи да загуби пет следващи гейма, с което се сбогува с фантазията за трета купа в кариерата си.