Кърджали. КОгнеборците от село Подкова са областни шампиони по пожароприложен

...

Кърджали: Огнеборците от село Подкова са областни шампиони по пожароприложен спорт

Кърджали. КОгнеборците от село Подкова са регионални първенци по пожароприложен спорт. Това оповестиха от OДМВР-Кърджали . Отборът на РСПБЗН-Подкова е сложен отличник в регионалното съревнование по пожароприложен спорт, в което участваха тимовете на шестте РСПБЗН в региона. На второ място са пожарникарите от Кърджали, а на трето – тимът на службата в Крумовград. Състезанието минава в четири спортни дисциплини - „ Изкачване с щурмова стълба ”, „ 100-метрова пътека с трудности ”, „ Пожарна щафета 4 х 100 метра с трудности ” и „ Бойно разрастване от мотопомпа ”. В дуела първото място зае Александър Моллов от службата в Подкова, втори е Антон Ириков от пожарната в Крумовград, а трети остана Радомир Славейков от пожарната в Подкова. На спечелилите бяха връчени купи, медали и грамоти от шефа на РДПБЗН комисар Сергей Заимов.
Източник: focus-news.net