Женският отбор на Лестър успя да се поздрави с първо

...

Дамите на Лестър с първи трофей в България

Женският тим на Лестър съумя да се поздрави с първо злато на българска земя.

" Лисиците " се оправиха с македонския първенец " ЖФК Истатов " с безапелационното 4:0. Западните ни съседки не се оправиха зле, само че класата на англичанките бе на по-високо равнище.

Снимка 358899

Лестър поведе още през първата част с два бързи гола, вкарани до 30-ата минута на мача. " Сините " започнаха мощно и второто полувреме на мача с бърз гол. Преднината от 3 гола, сякаш умъртви упоритостите на македонците, а докрая на мача Лестър прибавиха и още едно за крайното 4:0.

Днес ще се организира и вторият мач от шампионата по женски футбол - " Вамбос ". Сили ще премеят ЖФК " Лестър Сити Лейдис " и ЖФК " ЛП Суперспорт " от 16:00 часа, на спортната база на " Царско село ".

Mеждународен професионален футболен шампионат за дами ще се организира в София от 26-ти до 28-ми май