Известните в цял свят фенове на Динамо Дрезден постигнаха нов

...

35 000 от Дрезден взривиха Берлин на мач

Известните в целия свят почитатели на Динамо Дрезден реализираха нов връх в изразяването на любовта си към клуба. Снощи 35 000 от тях пътуваха близо 200 километра до Берлин, с цел да поддържат тима си в дуела му с Херта от втория кръг в шампионата за Купата на Германия. Също толкоз имаше от страна на домакините. В последна сметка Динамо отстъпи със 7:8 след осъществяване на наказателни удари.

ВИЖТЕ ВИДЕО ТУК

Двубоят беше повече от трагичен с голове в последните секунди. Гостите съумяха да изравнят за 2:2 в 90-ата минута от дузпа, а по-късно водеха с 3:2 до добавеното време на второто продължение, когато обаче Херта съумя да вкара за 3:3 и да прати дуела за решение посредством дузпи. При изстрелите от бялата точка гостите пропуснаха два пъти, а играчите от Берлин - единствено един път.

Динамо е част от Втора Бундеслига, като показва извънредно незадоволително и е в зоната на изпадащите. Тимът обаче сподели напълно друго лице довечера и беше на секунди от успех на “Олимпиащадион ”.
Източник: standartnews.com