Ива Иванова отпадна на полуфинал при девойките на Australian Open.

...

Българка отстъпи в 1/2-финал на Australian Open

Ива Иванова отпадна на полуфинал при девойките на Australian Open. Българската тенисистка отстъпи 4:6, 1:6 на представителката на домакините Емерсън Джоунс. Срещата на " Маргарет Корт Арена " продължи 65 минути.
Прочетете още
Иванова съумя да наваска на два пъти пробив пасив до 3:3 в първия сет, само че позволи нов брейк за 3:4. След това Джоунс взе сервис подаванията си и завоюва първата част с 6:4.

Във втория сет Ива загуби пет следващи гейма от 1:1 до 1:6.

Това беше втори мач за Иванова в рамките единствено на няколко часа. По-рано през днешния ден българката победи в мач, траял два дни Мингъ Сю (Великобритания) с 6:4, 6:4.

Мачът на Ива против Сю бе преустановен в четвъртък при 5:4 в първия сет в нейна изгода. При доиграването българката проби незабавно и затвори първата част като победителка.

Историята във втората се повтори. Ива дръпна с 3:1, само че незабавно изгуби преимуществото си. Но още веднъж с пробив в последния гейм записа четвъртата си поредна победа в главната скица.
Източник: trafficnews.bg