Италия очаквано се разправи с Лихтенщайн в мач от група

...

Италия с лесна победа срещу Лихтенщайн

Италия предстоящо се разправи с Лихтенщайн в мач от група " J " на европейските квалификации. " Скуадра адзура " вкара 5 безответни гола. Роберто Манчини направи цели 10 промени спряма състава, който победи Гърция, защото още тогава отборът си обезпечи присъединяване на Евро 2020. Единствено Марко Верати се появи в игра и против Лихтенщайн. Защитникът на Наполи Джовани Ди Лоренцо пък направи дебют с италианската фланелка.
 Манчини получава нов контракт от италианската федерация

" Скуадра адзура " към този момент си обезпечи място на Евро 2020

Още във 2-ата минута Федерико Бернандески откри резултата. Следващите четири попадения паднаха в границите на 22 минути - в края на втората част. В 70-ата минута Белоти повиши на 2:0. Влезлият като запаса Ел Шарауи центрира към Романьоли за идващия гол, а в 82-ата той вкара четвъртия гол в дуела. В добавеното време Белоти се разписа за повторно и оформи крайния резултат.