Италианският гранд Рома разби с 4:0 английския Брайтън в първи

...

Вълците на Де Роси направиха на кайма чайките на Де Дзерби

Италианският гранд Рома разруши с 4:0 британския Брайтън в първи мач от осминафиналите на втория по мощ европейски клубен футболен шампионат - Лига Европа.

Избраният за номер 1 на 2023-а година в състава на " римските вълци " - Пауло Дибала откри резултата. Това се случи в 13-ата минута след асистенция на Леандро Паредес. В 43-ата Рамелу Лукаку повиши на 2:0.
 Снимка 656477
Източник:

Джанлука Манчини направи резултата типичен в 63-ата. Пасът беше на Стефан ел Шаарауи.
 Снимка 656475
Източник:

Отново той асистира за четвъртия гол на Рома. Негов създател беше Брайън Кристанте в 68-ата минута.

Това беше исторически първи мач сред " чайките " и " римските вълци ". Реваншът в Англия е на 14-и март.
 Спарта (Прага) - Ливърпул 1:5 в мач от Лига Европа
Ливърпул си проправи път към 1/4-финалите в ЛЕ след здрав пердах над Спарта в Прага