Италианските медии и феновете на Ювентус“ не скриха разочарованието си

...

Разочарование в Торино от Кристиано

Италианските медии и почитателите на „ Ювентус “ не скриха разочарованието си от Кристиано Роналдо. Срещу съвсем 120 милиона евро португалецът бе платен от „ Реал “ с една цел – да донесе Шампионската лига в Торино. Четири пъти го направи за „ Сантяго Бернабеу “. Срещу „ Атлетико “ Роналдо вкара 22 гола в 31 дербита, но… с бяла фланелка.

Само в елиминациите на Шампионската лига португалецът заби 50 попадения за „ Реал “. Сега в „ Ювентус “ се разписа единствено един път от последните седем мача в шампионата, освен това при загубата с 1:2 от някогашния си отбор „ Манчестър Юнайтед “. На „ Уанда “ Роналдо имаше единствено един същински проблясък – страховит удар от фаул в 8-ата минута, избавен от вратаря Ян Облак. Естествено – неуместно е Кристиано да бъде винен за загубата. Партньорите му в офанзивата Пауло Дибала и Марио Манджукич също бяха незабележими.

Максимилиано Алегри изведе „ Юве “ два пъти до край в Шампионската лига и в този момент сподели голямо самочувствие. „ Миналата година загубихме с 0:3 от „ Реал “ вкъщи и не бяхме умрели – отсече наставникът. – Сега също сме живи. През второто полувреме направихме много неточности. „ Атлетико “ е тим, който може да играе и без да стреля към вратата. Рискувахме и загубихме. Хванаха ни с изненади. Трябва да имаме вяра, че можем да обърнем резултата. Със стила си „ Атлетико “ те принуждава да играеш грозно. Много сме разочаровани. “

Леонардо Бонучи, бранител на „ Ювентус “, беше упрекнат, че е симулирал за нарушаване преди първия гол на „ Атлетико “. Бранителят се хвана за лицето и лежа дълго, макар че контактът със противник бе напълно лек.
Източник: trud.bg