Италианецът Матео Беретини продължи защитата на тилатата си от турнира

...

Беретини продължава защитата на титлата си в Куинс, на 1/4-финал е

Италианецът Матео Беретини продължи отбраната на тилатата си от шампионата от сериите АТП 500 в "Куинс Клъб " в Лондон, откакто реализира сложен триумф над американеца Денис Кудла в мач от осминафиналите на конкуренцията. Финалистът от последното издание на "Уимбълдън " съумя да се наложи с 3-6, 7-6(5), 6-4 след над 2 часа и 40 минути борба.

Един пробив бе задоволителен на Кудла, с цел да вземе първия сет, до момента в който във втората част не се стигна до нито един пробив и двамата играха тайбрек, в който Беретини се наложи със 7-5. В третата част Беретини съумя да вземе подаването на съперника си два пъти, с цел да стигне до крайния триумф.

По този метод Беретини се класира за четвъртфиналите на конкуренцията, където ще срещне различен американец - Томи Пол, който победи швейцареца Стан Вавринка с 6-1, 6-4 по-рано през днешния ден.

Champions always find a way. remains undefeated at Queen's, defeating Denis Kudla 3-6 7-6 6-4 in a rollercoaster encounter