Испанецът Педро - Акоста, от отбора на Ред Бул КТМ

...

Педро Акоста с нова крачка към титлата в Мото 2

Испанецът Педро - Акоста, от тима на Ред Бул КТМ завоюва надпреварата за Голямата премия на Индия в Мото 2.

На правещата дебют в календара писта " Буда " в Нойда международният първенец в Мото 3 за 2021 година организира безгрешно съревнование. Той започва от втора позиция, само че не разреши в нито един миг първото му място да бъде застрашено.

Акоста измина 12-те спортни обиколки за 22:29.844 минути и реализира втората си поредна и общо шеста победа през сезона.

Испанецът бе улеснен и от обстоятелството, че британецът Джейк Диксън (ГасГас Аспар), който потегли от първа позиция, отпадна още в третата обиколка. Така единствената му конкуренция остана Тони Арболино (Елд Марк ВДС), само че италианецът по този начин и не съумя да приложи действителен напън и финишира на 3.543 секунди зад спечелилия.

Най-интересна бе битката за третото място, което бе извоювано от американеца Джо Робъртс (Италтранс Рейсинг) с закъснение от 6.506 секунди. До последния завой Робъртс водеше борба със Серхио Гарсия (Понс Вегов), само че испанецът позволи груба неточност и едвам задържа мотора си в очертанията на пистата. Все отново Гарсия приключи четъвърти на 7.377 секунди от сънародника си Акоста и на малко повече от половин секунда пред различен собствен съотечественик - Мануел Гонсалес (Ямаха ВР46).

Състезанието бе стартирано на два пъти, защото първия път още на първия завой имаше всеобщо рухване, при което петима състезатели се озоваха на земята.

В генералното класиране след 13 от 20 извършени старта първи е Педро Акоста с 236 точки. На второ място със 197 точки е Тони Арболино, а третият Джейк Диксън остава със 146 точки и единствено теоретични шансове да се бори за международната купа. / БТА