Интер стана първият финалист за Купата на Италия, след като

...

Футболна класика в „Дерби дела Мадонина“ прати Интер на финал за Купата на Италия

Интер стана първият финалист за Купата на Италия, откакто победи с безапелационното 3:0 в реванша против градския си противник Милан в класическото „ Дерби каузи Мадонина “.

Лаутаро Мартинез вкара по един път в двата края на първата част, демонстрирайки страхотната си класа пред гола.

В средата на второто полувреме Бенасер смяташе, че е върнат „ росонерите “ в мача, само че след дълго преразглеждане на попадението от ВАР стана ясно, че Пиер Калулу е в засада и пречи на видимостта на Самир Ханданович, с цел да реагира при удара на алжиреца.

Battling hard to get back into it ⚔️ 2-0
— AC Milan (@acmilan)

Точна на разногласието постави Робин Госенс, който прекара единствено 3 минути на терена, с цел да вкара първия си гол с екипа на „ змията “ в 82'.

Интер в този момент може умерено да изчака развръзката в другия полуфинал, където Ювентус има задатък от 1 гол пред Фиорентина след първия дуел, а в четвъртък двата клуба би трябвало да излъчат победител.