Интер победи Наполи с минималното 1:0 във финала на Суперкупата

...

Интер спечели Суперкупата на Италия с гол в добавеното време

Интер победи Наполи с минималното 1:0 във финала на Суперкупата на Италия. В 91-ата минута Лаутаро Мартинес донесе трофея на отбора си.

През първото полувреме единственият прецизен удар на стадион " Ал-Ауал Парк " в Рияд бе на сметката на нерадзурите. Лаутаро Мартинес пък вкара топката в противниковата врата, само че голът бе анулиран поради засада.

След почивката Джовани Симеоне получи два жълти картона в границите на пет минути и след час игра бе изпъден.

С човек повече на терена възпитаниците на Симоне Индзаги бяха по-активни в напред във времето. Пиерлуиджи Голини успч да отрази удари на Марко Арнаутович и Лаутаро Мартинес. Аржентинецът обаче имаше последната дума в дуела. Голмайсторът на отбора засече от придвижване центриране по земя в наказателното поле на Бенжамен Павар.

" Синьо-черните " опазиха трофея, който печелят през последните три години. Единствено другият гранд от Милано - Милан е печелил оценката три следващи пъти от 1992 до 1994 година в това число.