Интер победи Емполи с 2:0 в мач от 30-ия кръг

...

Интер не се затрудни с Емполи и продължава да води убедително в Серия А

Интер победи Емполи с 2:0 в мач от 30-ия кръг на Серия А. Точни за триумфа на " нерадзурите " на " Джузепе Меаца " бяха Федерико Димарко (6) и Алексис Санчес (81).

Миланският гранд продължава да бъде безапелационен водач във краткотрайното класиране със 79 точки. Тосканци записаха четвърта поредна загуба и заемат 18-о място с 25 точки.

Домакините можеше да поведат още в 4-ата минута, само че вратаря изпревари Лаутаро Мартинес. Две по-късно " нерадзурите " към този момент бяха напред в резултата. Алесандро Бастони откри по превъзходен метод Федерико Димарко, а крайният бранител с удар с левия крайник вкара за 1:0.

В 16-ата минута Маркюс Тюрам закъсня със секунда, с цел да засече центриране отляво. Малко по-късно шут на Бастони срещна гредата.

В началото на втората част Емполи опита да потърси изравнителен гол, само че Интер не позволяваше на противника да затрудни Емил Аудеро. Постепенно домакините още веднъж започнаха да нападат, като удар на Николо Барела профуча около гредата. Малко по-късно Бенжамен Павар не откри задачата.

В 81-ата минута Интер стигна до втори гол. Резервата Дензъл Дъмфрис напредна отдясно и пусна прострелно подаване към различен състезател, появил се от аварийна пейка Алексис Санчес, който от на празна врата вкара за 2:0.