Интер победи Бенфика с 2:0 в първия четвъртфинален мач от

...

Интер извоюва аванс от два гола срещу Бенфика преди реванша в Милано

Интер победи Бенфика с 2:0 в първия четвъртфинален мач от Шампионска лига сред двата тима. Николо Барела и резервата Ромелу Лукаку се разписаха за спечелилите.

Първият прецизен удар бе на сметката на домакините. Андре Онана отрази шут на Рафа Силва.

Николо Барела откри резултата 6 минути след подновяването на играта през втората част на стадион " Луж " Лисабон. Полузащитникът засече с глава центриране в наказателното поле на Алесандро Бастони.

Главният съдия Майкъл Оливър отсъди дузпа в интерес на " нерадзурите " в 81-ата минута. С помощта на ВАР британският съдия прегледа противоречива обстановка и видя игра с ръка на Жоао Марио. Ромелу Лукаку удвои задатъка за възпитаниците на Симоне Индзаги.

Реваншът е на стадион " Джузепе Меаца " в Милано на 19 април от 22:00 часа.