Интер победи Аталанта с 4:0 в отложен мач от 21-ия

...

Интер се доближи до титлата след разгром над Аталанта

Интер победи Аталанта с 4:0 в отсрочен мач от 21-ия кръг на Серия А. =

Гостите бяха покрай изненада при започване на дуела на стадион " Джузепе Меаца " в Милано, само че попадение на Шарл Де Кетеларе бе анулирано след намесата на ВАР поради игра с ръка. Гол за домакините на Николо Барела също не бе зачетен поради засада.

Възпитаниците на Симоне Индзаги откриха резултата в 26-ата минута. Вратарят Марко Карнезеки пресече подаване, само че избута топката отвън наказателното поле. Матео Дармиан стреля по земя в опразнената врата за 1:0.

В добавеното време на първото полувреме Лаутаро Мартинес удвои задатъка на отбора си с компактен шут отвън наказателното поле.

След почивката " синьо-черните " продължиха да бележат. " Нерадзурите " получиха дузпа за игра с ръка на Ханс Хатебур. Марко Карнезеки избави осъществяването на Лаутаро Мартинес, само че Федерико Димарко се разписа при добавката.

Резервата Давиде Фратези също записа името си измежду голмайсторите, 10 минути откакто се появи в игра. Полузащитникът засече с глава центриране от директен свободен удар на друга запаса - Алексис Санчес.

Интер остава на върха в класирането с актив от 69 точки. Аталанта заема 5-ото място в подреждането с 46 пункта.