Ига Швьонтек победи Елина Свитолина на турнира от категорията WTA

...

Без особено големи колебания: Швьонтек надви бивша шампионка и е на 1/4-финал в Дубай

Ига Швьонтек победи Елина Свитолина на шампионата от категорията WTA 1000 в Дубай. Мачът продължи 1 час и 23 минути - 6:1 6:4. Полякинята не срещна изключително огромни усложнения против някогашната номер 3 в света и ще се изправи против Кинуен Женг на четвъртфиналите.

В началото на мача, двете тенисистки завоюваха първите си подавания, след което международната номер едно имаше цялостен надзор над събитията на корта. Швьонтек проби на два пъти сервиса на украинката, а по-късно затвори първата част безпроблемно на лично подаване след 27 минути игра на централния корт - 6:1.

Вторият сет предложи по-интересни моменти откъм тенис. Полякинята проби още веднъж Свитолина, а по-късно затвърди преимуществото си и поведе с 2:0. Изненадващо обаче, някогашната номер три в света направи рибрейк, с което се върна в борбата за сета. Въпреки това, Швьонтек направи мигновен пробив, с който още веднъж си обезпечи преимущество в салдото. Играта на нерви продължи и Свитолина върна още веднъж брейка, с цел да изравни геймовете - 4:4. Това за следващ път не повлия на международната номер едно, която още веднъж " открадна " подаването на съперничката си, а по-късно затвори мача с леки съмнения и подпечата класирането си на четвъртфиналите.

Източник: tennis.bg