Хюстън Рокетс постигна 10-а поредна победа, след като надви със

...

Хюстън настигна Голдън Стейт на върха на Запад в НБА

Хюстън Рокетс реализира 10-а поредна победа, откакто надделя със 100:91 точки Сакраменто и записва баланс 44 победи и 13 загуби.

Техният триумф през днешния ден и провалянето на Голдън Стейт при гостуването на Портланд стана причина Хюстън и Уориърс да се изравнят на върха в Западната конференция.
Джеймс Хардън вкара 28 точки за триумфа на Хюстън, както и добави 9 асистенции. Тимът завоюва 17 победи в последните си 19 мача преди спирането за Мача на звездите, който е на 18-и февруари.

Хюстън водеше със 17 точки в края на третата част, както и при започване на четвъртата, само че гостите от Сакраменто на няколко пъти скъсяваха. Когато Кингс понижиха на 6 точки, домкините още веднъж включиха на скорост и със серия от 7:2 и тройка в тях на Хардън, резултатът стана 94:83 малко над минута преди края. Следващите пет точки бяха за Сакраменто, включително тройка на Гарет Темпъл, и още веднъж съкратиха пасива си до шест половин минута преди края. Джо Джонсън, който през днешния ден дебютира за Хюстън, вкара два наказателни удара преди Богдан Богданович да наниже тройка за 96:91.

Крис Пол добави 19 точки и 7 асистенции за Хюстън, а Богданович беше водещ изпълнител за Сакраменто с 20 точки. Сакраменто са на предпоследното място в Тихоокеанската дивизия.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Детройт- Атланта 104:98
Орландо- Шарлът 102:104
Филаделфия- Маями 104:102
Бруклин- Индиана 103:108
Ню Йорк- Вашингтон 113:118
Бостън- Лос Анджелис Клипърс 119:129
Чикаго- Торонто 98:122
Хюстън- Сакраменто 100:91