ХЮСТЪН (AP) — Новобранецът Си Джей Страуд стана най-младият куотърбек,

...

Страуд става най-младият QB, спечелил плейофен мач, докато тексасците победиха Браунс с 45-14

ХЮСТЪН (AP) — Новобранецът Си Джей Страуд стана най-младият куотърбек, спечелил плейофен мач, откакто хвърли 274 ярда и три тъчдауна, и Хюстън Тексас върнаха две прихванати пасове от Джо Флако за точки в мач с 45-14 на Кливланд Браунс в мач с уайлд кард в събота.

Страуд, вторият избор в драфта предишния април, също е най-добре определен новобранец QB, който да завоюва след сезона. Той раздели прехвалената отбрана на Кливланд, хвърляйки пасове за тъчдаун от 15, 76 и 37 ярда

На 22 години и 102 дни той изпревари Майкъл Вик, който беше на 22 години и 192 дни през 2002 година, когато неговите Falcons победи Packers.

Страуд хвърли 236 ярда и три тъчдауна преди полувремето, до момента в който тексасците поведоха с 24-14. След това отбраната пое контрола, като Стивън Нелсън и Крисчън Харис върнаха прихващания за тъчдауни при поредни удари през третата четвърт, с цел да усилят преднината до 38-14.

С тексасците напред с 45-14 девет минути преди края, работата на Страуд беше свърше...