Хетафе постигна класическа победа с 3:0 над Севиля в мача

...

Хетафе би Севиля и го измести от четвъртото място

Хетафе реализира класическа победа с 3:0 над Севиля в мача от 33-ия кръг на Ла Лига. Така съставът от „ Колисеум Алфонсо Перес “ измести севилци от четвъртото място и влезе в местата, даващи право на присъединяване в Шампионската лига.

Попаденията за триумфа осъществиха Хайме Мата (отр дузпа) и Хорхе Молина, който бе прецизен на два пъти, първият път от бялата точка.

В класирането Хетафе събра 54 точки на четвъртата позиция, до момента в който Севиля падна с едно място надолу с 52 пункта в актива си.

В 33-ата минута съдията Матеу Лаос изиска обзор на обстановка с ВАР, след което отсъди дузпа в интерес на Хетафе. Хайме Мата се нае с осъществяването и вкара топката в мрежата на Томаш Вацлик за 1:0.