Хърватия победи Черна гора с 9-7 в най-зрелищния четвъртфинал на

...

Хърватия обърна Черна гора в зрелищен 1/4-финал на Европейското по водна топка

Хърватия победи Черна гора с 9-7 в най-зрелищния четвъртфинал на 33-то Европейско състезание по водна топка, което се организира в Барселона. Двата тима са измежду любимците за купата, само че загубата на черногорците от Испания в предварителната група ги опълчи на тази относително ранна фаза.

Яне Петков усъвършенства международния връх по плуване със завързани крака

Човекът-амфибия измина 3,380 метра в чувал в Охридското езеро

Черна гора водеше през по-голямата част от мача и диктуваше събитията във водата. Мощните удари на черногорците и отличната игра на техния вратар накараха хърватския треньор да изпадне в гняв. В края на третата част хърватите съумяха да се върнат в мача и да изравнят. Те бяха по-свежи в заключителните минути и даже съумяха да отворят разлика от два гола.

Хърватия ще игра на полуфинала в четвъртък с различен тим от някогашна Югославия - Сърбия, който се наложи изненадващо елементарно над едва представящите се на шампионата унгарци с 8-5. Сърбите поведоха при започване на втората част с 5-0 и по-късно поддържаха разликата до края.

В другия полуфинал Италия ще играе с домакина Испания. Италия съкруши Русия с 11-1. Скуадра Адзура сподели, че има най-хубавата отбрана и за малко да резервира вратата си суха против някогашната международна мощ Русия.

Домакините от Испания пречупиха Гърция в третата част, когато усилиха резултата от 4-3 до 9-3. Голяма заслуга за триумфа им има френетичната аудитория, изпълнила трибуните на басейна " Бернат Пикорнел ".