Хърватия и Чехия завдършиха наравно 1:1 в мач от група

...

Чехия и Хърватия с равенство, лошо за шахматистите

Хърватия и Чехия завдършиха наедно 1:1 в мач от група D на Евро 2021. Точката е добре пристигнала за чехите, които събират 4 преди третия кръг. Хърватите са в неизгодна позиция единствено с една точка.

Чехите започнаха мощно и още във втората минута Цоуфал стреля мощно, само че бе блокиран.  В 18-ата символичните посетители проведоха рискова офанзива, която беше опропастена от слабия удар на Шик.

В 34-ата минута Ловрен удари Шик с лакът в лицето при единоборство в наказателното поле - дузпа за чехите!

Шик се съвзе и пожела да извърши дузпата, а неговият прецизен шут му донесе третия гол в шампионата.

Хърватите съумяха да изравнят още при започване на второто полувреме, когато Перишич налху в наказателното поле и прати топката в противниковата мрежа с компактен удар.

До края на мача двата отбора търсят попадение, само че равенството се резервира.
Източник: standartnews.com