Хари Бърн изгони Ленстър до победа с 9-3 в празнично

...

Хари Бърн изстреля Ленстър до изтощителна победа над Мюнстър

Хари Бърн изгони Ленстър до победа с 9-3 в празнично дерби над Мюнстър на влажен и прохладен Томонд Парк, като се завърнаха на върха в BKT United Rugby Championship.

Слабо първо полувреме приключи с 6-0 в интерес на Лейнстър, като Бърн извърши две дузпи, а Мънстър резервира опита си недокоснат макар греховния удар на Крейг Кейси.

Джак Кроули понижи изоставането на половина, само че Бърн направи два пропуща зад тила си, с цел да завоюва победител в последната минута отблизо разстояние, пред аудитория от 25 600 души.

Резултатът видя хората на Лео Кълън да се върнат над Глазгоу Уориърс на срещата на върха, до момента в който това е второ проваляне за сезона на Munster от техните основни противници, идващо на фона на безпобеден старт на акцията им за Investec Champions Cup.

Munster претърпя няколко ранни неуспеха, като загуби капитана Diarmuid Barron поради травма откакто беше изминал началните точки на Бърн за запечатване.

Неопитната продажница Еоган Кларк, подписана с Мънст...