Ханза Рощок победи Веен Вийсбаден с 3:1 в среща от

...

Ханза надигра Веен и се измъкна от опасната зона във Втора Бундеслига

Ханза Рощок победи Веен Вийсбаден с 3:1 в среща от 28-ия кръг на немската Втора Бундеслига. И четирите попадения паднаха през втората част.

Дамиан Росбах откри в 51-ата минута за домакините, а единствено минута по-късно обстановката за гостите от Веен стана още по-тежка поради червен картон на Бярке Якобсен.

Кай Прьогер удвои задатъка на Ханза в 72-ата, само че Иван Пъртаин съумя да върне едно попадение за Веен в 78-ата минута.

Все отново, домакините стигнаха до успеха и я затвърдиха с трети гол в четвъртата минута от добавеното време, което бе дело на Сванте Ингелсон.

С този триумф Ханза се измъкна от рисковата зона и се изкачи до 15-ата позиция с 31 точки, само че единствено с една повече от Айнтрахт Брауншвайг, който е в зоната за плейоф за оцеляване във Втора Бундеслига. Веен пък остава на 13-о място със същия точков актив.