Григор Димитров (№29) записа своята победа №300 в професионалния тур,

...

Гришо записа победа №300 в АТП

Григор Димитров (№29) записа своята победа №300 в професионалния тур, откакто се наложи с 6:3, 7:5 над Дамир Джумхур (№92, БиХ) на старта на шампионата в зала във Виена, който е от категория АТП 500.
Това беше четвърти двубой сред двамата, като българинът записа четвърти триумф, само че за първи път в два сета. Във втория кръг двукратният победител в анкетата за Спортист №1 на България ще срещне третия подложен в схемата Матео Беретини (№11, Ит). Двамата към този момент играха показателен мач преди старта на шампионата във Виена.
Срещу босненеца Димитров стартира вихрено и след два пробива поведе в резултата с 5:1 гейма, като при този резултат сервира за сета. Джумхур върна един от брейковете, само че за повече нямаше сили. През втората част двамата си размениха по голям брой пробиви, само че последната дума беше за българина, който съумя да прекъсне серията от 3 следващи провали.
Източник: duma.bg