Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс 1000

...

Гришо разби Гофен и лети в Париж

Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс 1000 шампионата в зала в Париж. Най-добрият български тенисист „ съблюдава традицията “ и записа победа в дуела си против 12-ия подложен Давид Гофен, в обособените елементи 7:5, 6:3 след близо час и половина игра.

Това беше 9-и двубой сред двамата в АТП тура, а българинът към този момент води с 8-1 победи против този противник.

Гофен стартира по-добре срещата и след ранен пробив съумя да поведе с 3:1 гейма. Димитров обаче не се смути и съумя бързо да навакса изоставането си, а в самия край, когато тайбрекът изглеждаше неминуем, Димитров нанесе втори удар и поведе в резултата – 7:5.

От самото начало на втората част Димитров притискаше съперника си и пробивът беше въпрос на време. Той пристигна в шестия гейм, след което до края на срещата белгиецът нямаше никакъв късмет да се върне в мача.

Следващият противник на Димитров ще бъде Доминик Тийм, който е в серия от 6 поредни победи, съобава tennis24. Мачът сред двамата ще бъде в четвъртък, а спечелилият ще се класира за четвъртфиналите в „ Берси “.
Източник: novinite.bg