Грандът Зенит (Казан) остана в битката за титлата на Русия,

...

Зенит срази Кузбас във финал №3! Грандът от Казан остава в битката за титлата

Грандът Зенит (Казан) остана в борбата за купата на Русия, откакто съумя да завоюва категорчно край №3 като посетител против Кузбас в Кемерово с 3:0 (25:20, 25:21, 25:19) .

Така възпитаниците на Владимир Алекно понижиха резултата в серията до 1-2 победи. Финал №4 ще се играе на следващия ден в още веднъж в Кемерово от 15,00 часа.

В първата част волейболистите на Зенит посрещаха по-добре и това разреши на Александър Бутко да играе по-често в центъра с Артьом Волвич. Руският национал заби 5 точки от 7 офанзиви и направи и една обсада, с което стана най-резултатния волейболист в първия гейм. Ас на Максим Михайлов даде преднина на Зенит от 12:7. Ас на Ървен Нгапет направи резултата 21:16 за отбора от Казан. Кузбас атакуваше повече посредством Антон Карпухов и Ярослав Подлесних, само че двамата забиха единствено 5 точки от 15 благоприятни условия. Така Зенит завоюва първата част с 25:20.

Във втория гейм Зенит запази високия 60% успеваемост на офанзивата, а Кузбаса имаше проблеми със завършващите офанзиви. Лидерът на отбора от Кузбас Виктор Полетаев заби едвам 4 от 11 вдигнати топки. В края на втората част Кузбас понижи до 20:21, само че Вадим Лихошерстов направи обсада на офанзива на Ярослав Подлесних (23:20), а малко по-късно и против нахлуване на Виктор Полетаев и Занит завоюва с 25:21.

Двата отбора играха изцяло равностойно доникъде на третата част. Огромното количество неточности на сервис и в офанзива от страна на волейболистите на Кузбас предопредели изхода на гейма 25:19, а и на мача - 3:0 гейма. “Сибиряците” забиха единствено 8 от 25 офанзиви, а играчите на Зенит бяха неудържими - Максим Михайлов (4/4) и Артьом Волвич (5/6). Матю Андерсън заби победната точка в мача за Зенит – 25:19.

ФИНАЛ №3 в Суперлигата на Русия:
КУЗБАС (КЕМЕРОВО) – ЗЕНИТ (КАЗАН) 0:3 (20:25, 21:25, 19:25)

Забележка: Казбас води във финалната серия с 2:1 победи. Играе се до 3 триумфа от 5 мача.