Грандът Аякс беше напът да развали Коледата на феновете си,

...

Младата гвардия поведе Аякс към обрат

Грандът Аякс беше напът да скапе Коледата на почитателите си, само че обърна гостуващия Вилем II с 3:1 и се укрепи на второто място в Ередивизие. Домакините изиграха едва първо полувреме, а при започване на второто получиха гол, дело на Фран Сол. Едва тогава футболистите в червено-бяло се разиграха и небрежно забиха три попадения. Техни създатели станаха младоците Джъстин Клуйверт, Каспер Долберг и Давид Нерес.

Това беше първи мач отпред на Аякс за някогашния бранител на отбора Михаел Райцигер. Той води краткотрайно тима след уволнението на Марсел Кайзер.
3 punten om 2017 mee af te sluiten!

Merry Christmas Ajacieden! #wijzijnajax #ajawil pic.twitter.com/hplwTZbPce
— AFC Ajax (@AFCAjax) 24 декември 2017 година В другите мачове от 18-ия кръг през днешния ден Грьонинген разгроми Спарта (Ротердам) с 4:0, а ВВВ-Венло се наложи с 3:1 над Хераклес. В момента Фейенорд води с 2:0 на Рода с два гола още до 4-ата минута.

В класирането води ПСВ Айндховен с 46 точки, пред Аякс с 41 и АЗ Алкмаар с 38.

Холандия, Ередивизие - 18-и кръг:

АЯКС - ВИЛЕМ II 3:1
0:1 Ф. Сол (53)
1:1 Д. Клуйверт (64)
2:1 К. Долберг (72)
3:1 Д. Нерес (81)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Ередивизие 18 кръг, неделя 24 декември  Аякс 3:1краен резулат  Вилем II