Господството на Филаделфия като шампиони на НФЛ приключи със загубата

...

Шампионът отпадна след проспани 45 минути

Господството на Филаделфия като първенци на НФЛ завърши със загубата 14:20 от Ню Орлийнз в дивизионните плейофи на НФК. „ Орлите” направиха мощна първа четвърт, в която противниците им не приближиха централната линия. Но изчезнаха в остатъка от мача и даже дежурната магия на Ник Фоулс (18 от 31 за 201 ярда) не можа да ги избави. Кийт Къркууд и Майкъл Томас (12 овладени паса за 171 ярда) означиха по един тъчдаун, а Уил Лутц добави фийлдголове от 45 и 39 ярда за триумфа на Ню Орлийнз.

Пълното домакинско предимство през уикенда бе затвърдено от разгромяващото 41:28 за Ню Инглънд вкъщи против ЛА Чарджърс. „ Патриотите” означиха тъчдаун във всяка от петте си серии преди почивката, а настрана от това ще се запомни дебюта на Сара Томас – първата жена, съдийствала в плейофен мач във вековната история на НФЛ.