Голдън Стейт победи със 121:107 като гост Лос Анджелис Клипърс,

...

Стеф Къри разнищи защитата на Лос Анджелис Клипърс

Голдън Стейт победи със 121:107 като посетител Лос Анджелис Клипърс, а звездата на " войните " Стеф Къри самичък разруши цялата отбрана на домакините, реализирайки 45 точки. Къри, който до неотдавна бе контузен, направи това за едвам 29 минути, като изобщо не се появи в играв последната четвъртина на мача. Домакините от Лос Анджелис се задържаха в мача съвсем до края на първото полувреме, само че в последните му две минути позволиха серия от точки, която даде преднина от 9 на гостите на почивката.
Stephen Curry is now up to a season-high 43 points today #NBAVote pic.twitter.com/PzimGcesvR
— Golden State Warriors (@warriors) January 6, 2018

В третата четвърт Къри пое нещата в свои ръце, отбелязвайки 16 точки единствено в тази част, а преднината на Голдън Стейт доближи 30 точки. Джавейл Макгий и Ник Йънг прибавиха по 11 точки за успеха на " войните ", а Дреймонд Грийн завърши с 9 точки, 12 битки и 7 асистенции. За Клипърс Лу Уилямс осъществя 23 точки, а Диандре Джордан направи " дабъл-дабъл " от 15 точки и 11 битки. Звездата на отбора Блейк Грифин обаче напусна терена малко след началото на мача, откакто получи несъзнателен тежък удар с лакът в лицето от Макгий и до края на срещата не се върна в игра.