Гибралтар, чието население е 34 000 души, спечели първа точка

...

Футболните национали се препънаха и срещу Гибралтар в нов срамен мач

Гибралтар, чието население е 34 000 души, завоюва първа точка в формален мач след 12 следващи загуби.

България взе втора точка в групата си и остава на третото място. Убедително отпред е Грузия, чийто тим завоюва с 3:0 против Северна Македония в Скопие и има девет точки при голова разлика 12:2.

Националите поведоха против Гибралтар с гола на Георги Минчев в последните секунди на първата част. След почивката домакините се бориха и съумяха да изравнят. Те получиха дузпа в 61-ата минута, а Лиам Уокър извърши тъкмо.

До края българският тим не съумя да направи нищо, с което да стигне до успеха, макар че краткотрайният треньор Георги Иванов-Гонзо пусна Кирил Десподов, Тодор Неделев и Атанас Илиев.

" Всички дадоха максимума от себе си, само че очевидно толкоз си можем ", сподели Иванов пред Българска национална телевизия. Преди мача той съобщи, че тимът ще покаже изцяло друго лице по отношение на мачовете със Северна Македония и Грузия, само че това не се получи.

За последно Гибралтар завоюва точки в публични мачове при равенствата си с Лихтенщайн и Сан Марино.
Източник: frognews.bg