Германецът Себастиан Фетел (Ферари“) спечели състезанието за Голямата награда на

...

Фетел бе най-бърз за Гран при на Белгия

Германецът Себастиан Фетел („ Ферари “) завоюва надпреварата за Голямата премия на Белгия във „ Формула 1 “. Той бе най-бърз с време 1:23.34.476 час и донесе първа победа на „ Ферари “ на пистата „ Спа “ от 2009 година. Фетел записа и 52-и триумф в кариерата си, с което се изкачи на третото място във безконечната класация, изпреварвайки френската легенда Ален Прост.

Втори през днешния ден приключи миналогодишният победител и настоящ международен първенец Люис Хамилтън (Великобритания) с „ Мерцедес “ на 11.061 секунди, а трети се подреди Макс Верстапен (Холандия) с „ Ред Бул “ на 31.372 секунди.

Германецът започва от втора позиция, само че нападна още в първата обиколка и съумя да изпревари водача от квалификациите Хамилтън, като до края контролираше надпреварата, с цел да запише трета победа на „ Спа “ след 2011 и 2013 година.

Съотборникът на германеца във „ Ферари “ - Кими Райконен (Финландия), отпадна в деветата обиколка, откакто спука гума и напусна трасето. Друг финландец Валтери Ботас във втория болид на „ Мерцедес “ пък стартира от предпоследния ред на стартовата редица поради наказване за промяна на мотора, само че въпреки всичко си проби път до четвъртото място в крайното нареждане.

Халимтън остана на върха в генералното класиране с 231 точки, следван от Фетел с 214 точки, Райконен със 146 точки и Ботас със 144 точки. При конструкторите води „ Мерцедес “ с 375 точки, с 15 повече от „ Ферари “.
Източник: bnr.bg