Гърция и Босна и Херцеговина спечелиха последните си мачове от

...

Гърция и Босна с победи в мачове без значение

Гърция и Босна и Херцеговина завоюваха последните си мачове от евроквалификациите в група J, само че те бяха без значение за класирането.

Гърците съумяха да реализират поврат против Финландия, чийто отбор към този момент си бе обезпечил място на Евро 2020 като втори в групата. Пуки откри резултата в 27-ата минута след неточност на Хадзидиакос. Южните ни съседи бяха по-добрият тим през първото полувреме, само че губеха на почивката. Те обаче трансформираха нещата през втората част. Две минути след почивката Манталос изравни, а в 70-ата минута Яланопулос означи победния гол с първото си попадение за националния тим. Гърция записа трета поредна победа, само че приключи на четвърто място в крайното класиране.

FULL TIME: Greece 2 - 1 Finland

Another dominant display by the Ethniki to come from behind and beat Finland, thanks to goals from Mantalos and Galanopoulos. It is now 3 straight wins under John van't Schip!#GREFIN pic.twitter.com/as8W8hASGw
— Hellas Football (@HellasFooty) November 18, 2019
Трети в групата остана отборът на Босна и Херцеговина, който завоюва с 3:0 гостуването си на Лихтенщайн. Удар от близко на Чивич и два отлични завършека от страна на Армин Ходжич доведоха до триумфа.

СТАТИСТИКА
КЛАСИРАНЕ ЕВРО 2020 10 кръг, понеделник 18 ноември  Гърция 2:1краен резулат  Финландия