Футболният Фенербахче бе наказан с глоба, след като играчите му

...

Турската футболна федерация глоби Фенербахче със 115 хил. евро заради напускането на финала за Суперкупата

Футболният Фенербахче бе осъден с санкция, откакто играчите му напуснаха терена в първите минути на мача за Суперкупата на страната и отхвърлиха да играят, съобщи Агенция Франс Прес. Те са създали това в символ на митинг против несправедливото отношение към клуба, а наказването е наложено от Турската футболна федерация.

Грандът от Истанбул реши да пусне като титуляри във финала против Галатасарай юношите си до 19 години. След като тимът позволи гол още в първата минута на срещата, играчите се прибраха демонстративно в съблекалнята.

Федерацията разгласи служебна победа за Галатасарай с 3:0, а Фенербахче бе санкциониран със 115 000 евро.

" Време е да стартираме изначало в турския футбол ", съобщи президентът на Фенербахче Али Коч.

Той счита, че доста трофеи са се изплъзнали на Фенербахче през последните години по подозрителен метод, като приказва и за " загадка мрежа в турския футбол " и, че " шампионата се взема решение от съдиите ".

Преди финала за Суперкупата от Фенербахче желаеха да има арбитър от чужбина, както и мачът да бъде отсрочен поради четвъртфинала на отбора в Лигата на конференциите против гръцкия Олимпиакос, само че и двете молби не бяха задоволени.