Футболистите на Ботев (Пловдив) се наложиха с 2:1 при гостуването

...

Ботев счупи каръка в Русе

Футболистите на Ботев (Пловдив) се постановиха с 2:1 при гостуването си на налегнатия от съществени финансови проблеми Дунав в Русе в дуел от 15-ия кръг на efbet Лига. Това беше първи триумф за „ канарчетата “ в шампионата от 24 август, когато в мач от седмия кръг се постановиха с 2:1 над Витоша. Любопитното е, че Ботев завоюва първа победа като посетител в шампионата след цели 375 дни. За последно бе надвит Ботев във Враца с 1:0 на 27 октомври 2018. В 13-ата минута Фернандо Виана означи първия си гол. Александър Тонев напредна по лявото крило и центрира съвършено към бразилеца, който откри резултата. Отново същата композиция донесе втори гол за Ботев. Пак Тонев стигна съвсем до аутлинията, а след това върна топката към точката на дузпата и Виана не сбърка. В 87-ата минута Ахмед Ахмедов понижи от дузпа. Тя беше отсъдена от Валентин Железов за нарушаване против Янко Георгиев на Джонатан Перейра, който получи червен картон. След този дуел двата тима имат по 13 точки. В момента играят Левски - Етър, а на следващия ден е последния мач от кръга Арда - Царско село.
Източник: standartnews.com