Футболистите на Аржентина се класира за полуфиналите на турнира Копа

...

Аржентина среща Бразилия в полуфинала на Копа Америка

Футболистите на Аржентина се класира за полуфиналите на шампионата Копа Америка, откакто победиха Венецуела с 2:0. Головете за „ гаучосите " означиха Лаутаро Мартинес  и резервата Джовни Ло Селсо. Така за място на финала воденият от Лионел Меси тим ще спори във вторник със състава на домакина Бразилия.

В десетата минута на дуела Лаутаро Мартинес отклони топката във вратата на венецуелския тим след удар на Серхио Агуеро. Малко повече от четвърт час преди края Джовани Ло Селсо се възползва от неточност на вратаря Вулкер Фаринес и оформи крайния резултат.

Воденият от Лионел Меси тим доближава до полуфиналите в шампионата за пети път през последните шест издания на конкуренцията. " Гаучосите " нямаха победа над Венецуела в последните три срещи сред двата тима.

В полуфиналите се класира и защитаващият купата си тим на Чили. „ Ла роха " трябваше да мине през рулетката на дузпите, с цел да се оправи със състав на Колумбия. В постоянното време и продълженията мачът приключи 0:0.

Чили означи два гола, само че те бяха анулирани от съдиите посредством интервенция на системата за видеоповторения.

Решаващата дузпа вкара звездата Алексис Санчес, а съдбовният пети пропуск за Колумбия бе дело на Уилям Тесило.

В идната фаза Чили ще играе против спечелилия от дуела Уругвай - Перу довечера.