Френският шампион Пари Сен Жермен постигна категорична победа с 5:0

...

Пълна доминация - ПСЖ се разправи с Оксер

Френският първенец Пари Сен Жермен реализира безапелационна победа с 5:0 над Оксер в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Срещата на “Парк де Пренс ” мина напълно под диктовката на парижани, които сътвориха куп положения.

Килиан Мбапе откри резултата в 11-ата минута, а след почивката се разписаха Карлос Солер в 51-ата минута и Ашраф Хакими шест по-късно. Така резултатът стана типичен. Тогава Кристоф Галтие реши да извади от игра Неймар и Меси.

Влезлият като запаса Ренато Санчес означи четвъртото попадение в 81-ата минута, а три минути по-късно Юго Екетике означи първия си гол за клуба. Младият нападател наказа груба неточност в противниковата отбрана.

С този триумф ПСЖ събра актив от 41 точки и е водач в класирането без позволена загуба. Оксер е 15-ти с 13 пункта.