Френският победи с 3:1 (Испания) на финала на женската по

...

Дамите на Лион спечелиха Шампионската лига

Френският победи с 3:1 (Испания) на финала на женската по футбол. Срещата се игра в. Отборът на печели женската за осми път в историята си, като още в 6-ата минута срещата получи посоката си на развиване с гола на Амандин Анри.

До 33-ата минута французойките вкараха още два гола и напрактика си взеха решение мача. Ада Хегерберг в 23-ата минута удвои преднината им, а след още 10 се разписа и Катарина Макарио. Миналогодишната носителка на премията Златна топка в женския футбол Алешия Путеяс върна един гол за в 41-ата минута.

действително нямаше кой знае каква конкуренция през целия сезон, откакто оглави своята група В на шампионата с актив от 15 точки от 18 вероятни. След това в два мача бяха отстранени и.

Не по-малко безапелационни до финала бяха и девойките от, които за цялата си акция инкасираха единствено две загуби. Първата чак във втория полуфинал против (0:2), което не им попречи да стигнат до финала, а втората – през днешния ден.

Предишните извоювани Шампионски лиги за бяха през 2011, 2012, както и от 2016-а до 2019-а година, през 2020-а и в този момент.

Панатинайкос завоюва Купата на Гърция по футбол за първи път от осем години Атанас Василев Панатинайкос завоюва Купата на Гърция по футбол за първи път от осем години Атанас Василев 22 май | 00:41 196 0  Лацио извърши задачата да остави Рома зад себе си Лацио извърши задачата да остави Рома зад себе си 22 май | 00:16 785 2  Република България (Лайпциг) победи с първи трофей в късата си история Република България (Лайпциг) победи с първи трофей в късата си история 21 май | 23:48 7731 7  Отборът на Сочи за първи път в историята си приключи като вицешампион на Русия по футбол Отборът на Сочи за първи път в историята си приключи като вицешампион на Русия по футбол 21 май | 23:35 1495 1  Фиорентина удари Ювентус за край Фиорентина удари Ювентус за край 21 май | 23:26 6878 14 Виж всички Водещи Новини  Невиждан панаир в Царско село! Стойне Манолов нахлу на терена и налетя на пердах на собствен футболист Невиждан панаир в Царско село! Стойне Манолов нахлу на терена и налетя на пердах на собствен футболист 21 май | 21:25 47897 132  Всичко завърши за Царско село! Хикс с Локо (Сф) прати Всичко завърши за Царско село! Хикс с Локо (Сф) прати "царете " във Втора лига 21 май | 21:10 37075 47  Ботев (Враца) скъса мрежата на Пирин и прескочи трапа, задава се Ботев (Враца) скъса мрежата на Пирин и прескочи трапа, задава се "финал " с болярите 21 май | 21:20 29802 83  Официално: ПСЖ и Мбапе оповестиха новия контракт Официално: ПСЖ и Мбапе оповестиха новия контракт 21 май | 22:05 17804 90  Втора лига приключи с Втора лига приключи с "Гол след гол "! Драма реши купата в интерес на Септември (Сф), Етър на бараж 21 май | 18:30 59851 65 Класиране Програма