Фрайбург няма победа в последните си шест мача в Бундеслигата,

...

Фрайбург взе минимален аванс над Уест Хем преди реванша в Лондон

Фрайбург няма победа в последните си шест мача в Бундеслигата, само че записа втори следващ триумф в Лига Европа. Германците завоюваха с 1:0 семейството си на Уест Хем след късен гол. Резервата Михаел Грегорич означи единствения гол в мача в 81-ата минута.

Първото полувреме не предложи доста голови обстановки и ударите към двете порти бяха много малко. След почивката Уест Хем стартира по-добре и бързо стигна до няколко благоприятни условия. Удар на Кудус отиде право в ръцете на вратаря. Пакета имаше късмет, само че отлична изява на Доан му попречи да насочи изстрел. При последвалия ъглов удар Мавропанос засече топката с глава и я прати в гредата.

" Чуковете " несъмнено бяха по-опасният тим през второто полувреме, само че не успяваха да се възползват от основаните положения. Отлична контраофанзива приключи с прекрасен удар на Боуен, само че той бе последван от превъзходно избавяне на Атуболу. Така се стигна до 81-ата минута, когато Фрайбург поведе. Удар на Шалай се трансформира в подаване към Грегорич, който засече топката малко пред вратата. До края гостите пробваха да натиснат, само че германците удържаха преднината си.