Французинът Кентен Фийон-Мейе спечели масовия старт на 15 км за

...

Кентен Фийон-Мейе спечели масовия старт в Поклюка

Французинът Кентен Фийон-Мейе завоюва всеобщия старт на 15 км за мъже от Световната купа по биатлон в Поклюка (Словения).

27-годишният Фийон-Мейе измина трасето за 36:21.5 минути и пропусна единствено една цел в четирите си стрелби. Така той записа първа победа за сезона и трета в кариерата си.

Втори се подреди Бенедикт Дол (Германия) с закъснение от 10.0 секунди и една неточност, а трети финишира носителят на Големия бистър глобус Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия) с две пропуснати цели и пасив от 10.3 секунди.

Четирима биатлонисти имаха късмет да стигнат до призовите места, само че Дол и Бьо бяха най-бързи по последната обиколка. Четвърти и пети финишираха надлежно Ветле Кристиансен (Норвегия) с една неточност и на 10.6 секунди след спечелилия и водачът в генералното класиране за сезона Мартен Фуркад (Франция) също с една пропусната цел и пасив от 10.8 секунди.

Фуркад излезе втори на 7.0 секунди след Фийон-Мейе след последната пукотевица от състояние прав, само че не съумя да издържи на офанзивата на Дол и двамата норвежци по последната обиколка.
Състезанието мина без българско присъединяване.

The flowers and awards are ready to be handled to the top 6 best athletes, so let’s join them on https://t.co/MSJYx30KUx pic.twitter.com/N2bZsmeiyY
— IBU World Cup (@IBU_WC) January 26, 2020
Седемкратният притежател на Световната купа Фуркад остава отпред в генералното класиране след 13 от 24 надпревари с 601 точки, следван от сънародника си Кентен Фийон-Мейе с 532 точки и Йоханес Тингес Бьо с 482 точки.

Congratulations to @quentinfillon, Benedikt Doll and JT Boe on taking the podium in #POK20 after the men mass start. What a great competition, which you can rewatch on https://t.co/MSJYx30KUx pic.twitter.com/TN3wONxQbU
От българите Владимир Илиев е 29-и със 138 точки, а Красимир Анев е 57-и с 34 точки.

Крайно класиране в всеобщия старт на 15 км в Поклюка:
1. Кентен Фийон-Майе (Франция) - 36:21.5 минути (0+0+1+0 неточности в стрелбата)
2. Бенедикт Дол (Германия) - на 10.0 секунди (0+1+0+0)
3. Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия)- на 10.3 секунди (1+0+0+1)