Финалистката от US Open 2017 Медисън Кийс е първата класирала

...

Медисън Кийс е първата полуфиналистка на Ролан Гарос 2018

Финалистката от US Open 2017 Медисън Кийс е първата класирала се за финалната четворка на дамския " Ролан Гарос " 2018. Американката се оправи с намиращата се под №98 в ранглистата на WTA Юлия Путинцева от Казахстан със 7-6(5), 6-4 за 1 час и 26 минути.

Доминик Тийм се оправи елементарно с контузилия се Александър Зверев

Австриецът ще играе за трета поредна година на полуфинал на " Ролна Гарос "

Путинцева първа проби за 4-3 в първия сет, само че загуби подаването си, когато сервираше за сета. В тайбрека Кийс водеше и съумя да осъществя втория сетбол.

Във втората част американката проби при единствената опция появила се пред двете в сета. Интересно е, че в нито един от изиграните 10 гейма не се стигна до тъждество 40-40.

Кийс затвърждава възхода си от втората половина на 2017 година. Тя загуби финала на US Open от своята добра другарка Слоун Стивънс. Точно Стивънс може да бъде съперничка на Кийс на полуфинала в четвъртък, в случай че успее да победи рускинята Дария Касаткина във втория дамски мач за през днешния ден.